Strona główna Aktualności Nasi ruszają po przepustki do elity

Nasi ruszają po przepustki do elity

-

Mimo że tegoroczny cykl Speedway Grand Prix jeszcze nie wystartował, to już 19 czerwca rozpoczną się eliminacje do SGP IMŚ’2022. Zawody zaplanowano w ramach czterech rund kwalifikacyjnych z finałem Grand Prix Challenge, który zostanie rozegrany w Žarnovicy. Biało – czerwoni o awans do finału kwalifikacji na Słowacji powalczą w Nagyhalasz, Terenzano, Glasgow i Gorican.

Reklama

Trzech najlepszych żużlowców z GP Challenge z Żarnowicy bezpośrednio zakwalifikuje się do SGP IMŚ’2022. jest więc o co walczyć. Z drugiej strony, sito eliminacyjne jest dosyć gęste. Każdy może wygrać.

Czytaj więcej  Wiktor Kułakow, czyli brutalne zderzenie z Ekstraligą

(fot. Magazyn Żużel) Janusz Kołodziej prezentuje wysoką formę i postara się powalczyć o powrót do SGP

Światowa elita przyciąga nie tylko prestiżem, ale również finansami. Kadrę Polski reprezentować w eliminacjach SGP IMŚ’2022 będzie pięciu zawodników: Paweł Przedpełski, Tobiasz Musielak, Patryk Dudek, Piotr Pawlicki oraz Janusz Kołodziej.

Pierwszy z nich, czyli Przedpełski wystąpi w węgierskim Nagyhalasz. Tobiasz Musielak wybiera się na zawody do Glasgow. Z kolei, Dudek i Pawlicki wystartują w Terenzano. Janusz Kołodziej zaprezentuje się na torze w chorwackim Gorican.

Finał kwalifikacji do Grand Prix 2022 odbędzie się 21 sierpnia w słowackiej Żarnowicy.

fot. Magazyn Żużel

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...