Zamknij

Ta akademia żużlowa szkoli młodych za darmo. Klub wszystko zapewnia

17.11, 27.11.2022 Artur Bielecki Aktualizacja: 13.39, 19.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

- Dzisiejszy żużel, to jest prawdziwy biznes - uważa nowy trener Metaliki Kolejarza Rawicz, Maciej Jąder. W Rawiczu starają się z całych sił sprostać wymaganiom zawodników, zapewnić kibicom interesujące widowiska sportowe i przede wszystkim zbilansować wydatki. Oczkiem w głowie prezesa Sławomira Knopa, klubowych działaczy i sztabu szkoleniowego jest Rawicka Akademia Żużla.

W Rawiczu odważnie postawili na szkolenie młodzieży. Powstała akademia, zainwestowano w sprzęt, infrastrukturę i fachowców, czyli wykwalifikowanych trenerów.

- Żużlowy adept, który zgłosi się do nas, ma u nas wszystko. Dostaje motocykl, kombinezon, kask, wszystko. Za nic nie płaci. Tutaj ukłon w stronę prezesa. To właśnie z inicjatywy pana Sławka powstał ten projekt i działa na takich zasadach - tłumaczy trener Maciej Jąder. - Nie oszukujmy się, kiedyś młody chłopak, zgłaszając się do klubu i chcąc zostać żużlowcem, miał bardzo ciężko. Sprzęt jest bardzo drogi, rodziców nie stać na taki wydatek i problemy zaczęły sie kumulować. U nas tego nie ma. Adept nie musi martwić się o kwestie sprzętowe. Może skupić się tylko na trenowaniu.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

Młodzi zawodnicy z akademii trenują 2-3 razy w tygodniu na specjalistycznych torach w Mórkowie. Zajęcia prowadzi były motocrossowiec, trener Jakub Majchrzak.

- Cały czas monitorujemy postępy naszych wychowanków. Każdy, który robi postęp trafia do Kolejarza na treningi na torze żużlowym. I takich już mamy, którzy harmonijnie rozwijają swoje umiejętności. Wtedy taki chłopak przesiada się na żużlową maszynę, specjalnie dostosowaną dla dzieci. I trenuje u nas, w Rawiczu na torze - mówi Jąder. - Liczę, że za 2-3 lata będziemy mieli pierwsze efekty szkolenia. Już trzech, czterech adeptów nieźle rokują na przyszłość.

Jak się okazało, "Magazyn Żużel" jest pierwszy, który przeprowadził dłuższą rozmowę wideo z nowym trenerem "Niedźwiadków". Całość możecie Państwo zobaczyć na naszym kanale You Tube. Przy okazji, zapraszamy do subskrybowania naszego kanały - publikujemy tam rozmowy z żużlowcami, trenerami, prezesami, mówiąc krótko z ludźmi speedwaya. Zapraszamy!

 

(Artur Bielecki)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%